0850 500 0 600
0212 510 10 74

Sosyal Ağda Bizi Takip Edin

Mobil Uygulama

Kurumsal Mobil uygulama ve mobil yazılım çeşitliliğimizle Mino Bilgisayar olarak tüm mobil platformlarda öndeyiz. Bir mobil yazılımı benzerlerinden ayıran en büyük özellik işlevselliktir. Yani işiniz için hazırlanacak mobil uygulama, geliştirme aşamasında yazılım basamakları ve ihtiyaçlar belirlenerek aktif şekilde kullanım için tasarlanmalıdır. Yazılım sürecinde bu kuralı uygulamadan hareket etmek uygulamanın baştan itibaren problemli olacağının en açık göstergesidir. Bizim açımızdan yine en belirleyici özelliklerden bir diğeri ise mobil uygulama ve yazılım için tasarımların doğru kurgulanmasıdır. İhtiyaca göre belirlenen yazılımın tasarımla birlikte sorunsuz bir şekilde dizayn edilmesi gerekir. Eğer hazırlanacak olan kurumsal mobil uygulama bir entegrasyon yani başka bir programdan veya platformdan veri aktarımı gerekiyor ise bu defa devreye hız ve internet bant genişliği optimizasyonu da giriyor. Zira veri çekme sırasında oluşabilecek gecikmeler mobil uygulamanın akıcı bir şekilde kullanılmasını engelleyecek ve kullanım problemleri yaşatacaktır.Kurumsal  Mobil yazılım ve uygulamaları ile ilgili biraz detaya girdik bunun sebebi de yaptıracağınız işe hakim olmanızı istememiz. Uygulama yazılımı başlamadan her konuda hem fikir olabilmek nasıl bir uygulama çıkacağını hangi aşamalarda bir araya gelerek daha iyisini yaratabilmek.

Mobil yazılım konusunda en keyif aldığımız kısım ise, Mobil yazılımları güncel olarak takip edip tüm yenilikçi özellikleri çalıştığımız firmalara aktarmak. Sizin adınıza mobil dünyadaki teknolojiyi yakından takip edip iş geliştirme sürecinde, rakiplerinizin önüne geçirmek. Mobil uygulama ve yazılım geliştirme, mobil yazılım içeriği belirleme konusunda ana unsur, firma ihtiyaçlarını belirleyip doğru iş süreci ile kullanılabilirliği olan bir uygulama geliştirmektir. Dünya genelinde kullanılan akıllı telefonlara özgü pazar lideri iki mobil yazılım sistemi mevcuttur.Andorid ve Ios olmak  üzere iki ayrı grupta olan bu yazılım sistemleri kullanım açısından çok büyük bir fark göstermemekle birlikte yazılım süreçleri, geliştirme ve yayınlanma süreçleri oldukça farklıdır. Amaç daha fazla kitleye ulaşmaksa her ikisinde bulunmakta yarar var ama unutmayın ki bu iki ayrı mobil işletim ve yazılım sisteminin kullanıcı profilleri de birbirinden çok farklı.

Şirketler, kurumsal mobil uygulamalar da beklentilerini karşılayacak uygulama seçimlerine artık fazlasıyla özen gösteriyor. Mobil sistemlerden yararlanırken, uygulamanın sadece bir mobil uygulama olmaması işlevsel ve yenilikçi bir bakış da getirmesini bekliyorlar. Önümüzdeki yıllarda daha da çok artması beklenen uygulama ve dolayısıyla artan kullanım rakamları, kurumsal firmalar için geleceğin nerede olduğunu işaret ediyor.