E-Ticaret Web Sitesi

BAYİ SATIŞ KANALI VE TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ – B2B E-TİCARET – B2C

DARA B2B ve B2C uygulamasını ayrıcalıklı  kılan en büyük özelliği ;  DARA TİCARİ SET ile entegre çalışmasıdır. Ürünlerininizi  Web Üzerinden veya Bayi Kanalınızdan Satışa Sunabilirsiniz. Dara B2B , şirketlerin ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetlere daha hızlı ulaşabilmeleri için kurulan bir sistemdir. Dara B2B bu yönüyle şirketlerin tedarik pazarı işlevini Dara B2B – B2C geleneksel iş modellerini değiştirerek size birçok fayda sağlayacaktır.

Daha iyi müşteri tatmini, desteği
Yeni ürün ve hizmetlerin pazara hızla sunulması
Daha iyi servis
Daha iyi alış ve satış işlemleri
Daha az üretim maliyeti

Ticari Paket Entegrasyonlu B2B ve B2C E-Ticaret Çözümü:  B2B kavramı “Business to Business” kısaltmasıdır.  Bu e-ticaret modeli işletmeler arası ticaret süreçlerinin internet ortamından yürütülmesini sağlamaktadır. Örnek olarak üretici ile perakendeci arasındaki tüm süreçlerin internet ortamında  sağlandığını düşünelim. Bu firmalar için inanılmaz kolaylık ve verimlilik getirecektir. Bu sayede iş süreci   minimum  hata payına  ve  maksimum gelişebilir  yapıya sahip olacaktır.

 

 • DARA B2B
 • İsteğe bağlı olarak bayileriniz , online olarak stok durumlarını sorgulayabilirler.
 • Merkezden döviz kurunu belirleyebilir ve satışların o kur üzerinden çevrilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Günlük satış raporlarını online olarak takip edebilirsiniz.
 • Bankaların Sanal Pos Uygulamalarını B2B sisteminize entegre edebilir ve kredi kartları ile online tahsilat yapabilirsiniz.
 • Ticari yazılımlar ile tam entegrasyon sağlayabilirsiniz.
 • Stok ve Özelliklerini verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.
 • Ürünler için çoklu resim uygulaması yapabilirsiniz.
 • Ürünlerin vitrinlerde yayınlanmasını sağlayabilir, kampanya yönetimi yapabilirsiniz.
 • Xml entegrasyonları sayesinde kolay veri  transferleri yapabilirsiniz.
 • Gönderiler için kargo fiyatlandırması yapabilirsiniz.
 • B2B  sitenizi çoklu dil seçeneği ile çalıştırabilir ve uluslararası kullanabilirsiniz.
 • İsteğe bağlı olarak arızalı ürünlerin  takip bilgilerini  B2B  sitenizden sunabilirsiniz.
 • Fiyat listelerinizi hazırlayıp yayımlayabilirsiniz.Ayrıca bayi bazlı  olarak farklı fiyat politikaları da  uygulayabilirsiniz.
 • Bayilerinizin teklif oluşturarak müşterilerine göndermesini sağlayabilirsiniz.
 • Bayileriniz tarafından Online Sipariş oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.
 • Sepet oluşturma sistemini  kullanabilirsiniz
 • Bayilerinizin  Risk yönetimini  online  takip edebilirsiniz.
 • Firmanızdaki departmanlar arası bilgi yönetimini, sağlıklı yapabilir  ve  raporlayabilirsiniz.
 • B2B sisteminizdeki tüm kullanıcılara sistem üzerinden bilgi yayımlayabilir  ve mesaj gönderebilirsiniz.

B2B sayesinde, ana firma ile satış kanalı durumundaki tüm firmalar arasındaki bilgi akışı  (Ürün Siparişleri, Ödeme Takipleri, Stok Durum Sorgulama, Promosyon Takipleri, Ödeme Seçenekleri vb.)  internet ortamına taşınmaktadır. Bu önemli değişiklik  birlikte çalışan tüm firmaların verimliliğini önemli  ölçüde arttırmaktadır. Benzer şekilde Dara B2B, ana firmanın tedarik sürecinde bilgiye çok hızlı erişebilmesini  ve süreçlerin dijital ortamda gerçekleşmesini  sağlamaktadır.

B2B modeli bayi kanalında da tercih edilen bir yöntemdir. B2B modeli  işletmelere bayi ağını genişletebilme ve daha fazla  bayiye hizmet verebilme gibi önemli avantajlar sağlar.İnternet ortamına bilgi aktaran veya e-ticaret yapan firmalar, ürün yönetiminde ve bilgi güncelleme gibi konularda sorun yaşamaktadır.Buda  firmaların   para ve zaman kaybetmesine neden olur. B2B ortamında sistem entegrasyonu kritik bir çalışmadır. Müşterinin, tedarikçi sistemi ile konuşabilme imkanı geliştirilmeli, iki sistem arasında bilgi paylaşımı mümkün olmalıdır. Dara Ticari Paket kullanıyorsanız, Logo entegrasyonu sayesinde Logo’da bulunan ürün bilgilerini, stok miktarlarını, fiyat ve sipariş bilgilerini e-ticaret altyapınız ile senkronize olarak çalıştırabilir  ve   karşılıklı  bilgi transferi sağlayabilirsiniz.

DARA ENTEGRASYON ÖZELLİKLERİ:

Ürün (Malzeme Kartı) Entegrasyonu:
Dara  programınızda hali hazırda var olan ürünlerinizi B2B ve/veya B2C  e-ticaret sitenizde yayınlayabilirsiniz. Böylelikle ürünlerinizi tek bir programla yönetebilirsiniz. İsterseniz de Dara  Programına girmediğiniz ürün detay bilgilerini de e-ticaret sitenize yükleyebilirsiniz.

Cari Hesap Entegrasyonu:
Dara ’da bulunan cari kartlarınız için e-ticaret sitenizde kullanıcı yaratabilir , bayilerinizin güncel iletişim bilgilerini  Dara Programınıza aktarabilirsiniz.

Sipariş Entegrasyonu:
E-ticaret sitenizden aldığınız siparişleriniz Dara Programına otomatik olarak aktarılır , e-posta veya kısa mesaj ile gerekli kişilerin bilgilendirilmesi sağlanabilir .
Muhasebe Entegrasyonu:
Dara entegrasyonu sayesinde bayileriniz veya müşterileriniz  güncel borç ve  alacak takiplerini yapabilir, fatura bilgilerini  görüntüleyebilir  ve hesap ekstrelerini  inceleyip , dökümünü alabilirler.
Tahsilat Entegrasyonu:
Oluşturulan e-tahsilat modülü  sayesinde bayileriniz size olan borçlarını kredi kartı ile ödeyebilirler  ve bu ödeme  bilgisi çevrimiçi olarak Dara Programınıza otomatik aktarılır.

Kargo Entegrasyonu :
Bayi ve müşterileriniz, gönderdiğiniz ürünlerin durumlarını kargo fiş numarasına ihtiyaç duymadan çevrimiçi olarak sorgulayabilirler. Tüm bu bilgilere ek olarak  projelendirme sırasında ortaya çıkacak ihtiyaçlar kapsamında  istenilen diğer bilgilerin de aktarımı sağlanmaktadır. Ayrıca e-ticaret siteniz dışında iş ortaklarınız, müşterileriniz ve  tedarik çilerinizle de aranızdaki bilgi  akışını sağlayabilirsiniz.

E-Ticaret Sanal Pos Entegrasyonları:
E-Ticaret sitenizin ödeme alt yapısı hayati önem taşımaktadır. Ülkemizde E-Ticaret  yeni gelişmekte olan bir alan olduğu için bankalar varolan alt yapılarını yenilemekte veya farklı alternatifler üretmektedir. Bu nedenle E-Ticaret  yazılımınızında, buna uygun olarak yenilenmesi ve yeni ödeme sistemlerine göre geliştirilmesi çok önemlidir. Dara Yazılım esnek ödeme sistemi ile  sonradan oluşacak  ihtiyaçlarınıza  çözüm üretmek  çok daha kolay olacaktır.

Sanal Pos:
Dara Yazılım’ın  temel ödeme türlerinden biri olan sanal pos (vpos)  internet üzerinden kredi kartı ödemelerinin güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Elektronik ticaret , mal ve hizmetlerin üretim, tanıtım, satış, sigorta, dağıtım ve ödeme işlemlerinin bilgisayar ağları üzerinden yapılmasıdır. E-Ticaret, ticari  işlemlerden biri veya tamamının elektronik ortamda gerçekleştirilmesi yoluyla reklam , pazar araştırması, sipariş ve ödeme ile teslim olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır.