Mağaza & Market Programı

MAĞAZA YAZILIMI,MARKET YAZILIMI, MAĞAZA PROGRAMI, MARKET PROGRAMI, MAĞAZA OTOMASYONU PEŞİN VE KREDİ KARTI İLE SATIŞ YÖNETİMİ

Dara  Yazılımın geniş parametrik yapısı sayesinde , firmanızın gereksinim duyduğu çalışma şekillerini ve raporlama kriterlerini parametrelerle tarif edebilirsiniz. Böylelikle yazılımın firmanızdaki eğitim ve uyarlama sürecini hızlı bir şekilde gerçekleştirerek kısa sürede maksimum verimi elde edebilirsiniz.Mağazanızdaki tüm kasaları parametrelerle tanımlayabilir ve  kasalara göre satış raporları alabilirsiniz. (  Nakit, Dolar, Euro, Kredi Kartı vb. )Mağazanızdaki tüm kasiyerleri tanımlayabilir ve onlara özel şifreler verebilirsiniz. Kasiyerlerinize belirli oranda iskonto yapabilme, iptal yapabilme gibi yetkiler vererek, mağazanızdaki alışverişlerin daha güvenli yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Mağazanızdaki satış elemanlarının performanslarını değerlendirmek için her bir satıcıya ayrı kod açabilir ve satışın hangi satıcı tarafından gerçekleştirildiğini kaydedebilirsiniz. Böylelikle mağazanızda satış temsilcileri için prim sistemi oluşturabilirsiniz. Ayrıca satıcıların günlük, haftalık, aylık, yıllık veya istediğiniz tarih aralıklarına göre çalışmalarını takip edebilir performans raporlarını alabilirsiniz.Müşterilerinizi sisteme tanıtabilir ve müşterilerinize özel indirimler sağlayabilirsiniz. Böylelikle mağazanızdaki satış işlemlerini çok daha hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Satış anında müşterinizin resmini görüntüleyebilir, aynı zamanda  müşterinizin ekstre bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bu sayede aynı ekran üzerinde birden fazla bilgiyi  görebilirsiniz. Satış anında müşterinizin özel bilgilerini görerek (sevdiği renkler, doğum tarihi, yıl dönümü vb.) daha etkin bir satış gerçekleştirebilirsiniz. Müşterinize özel günlerde davetiye, kampanya bilgileri ,tebrik mesajları vb. gönderebilirsiniz.

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMİ (CRM) :

Müşteri kartlarında  isim, ev adresi, iş adresi, e-mail adresi, telefon, iskonto oranı, vergi numarası, iş unvanı, medeni hâl, evlilik tarihi, cinsiyet, doğum tarihi, aylık gelir, nüfus bilgileri, çocuk bilgileri, ehliyet numarası vb. daha birçok bilgiyi saklayabilirsiniz. Bu bilgiler sayesinde müşterilerinize daha yakın olabilirsiniz. Dönemsel kampanyalardan müşterilerinizin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.Müşterilerinizin sizin için önemli olan özelliklerini parametrik olarak takip edebilirsiniz. Müşteri grubu (VIP kartlı müşteri, gold kartlı müşteri vs) meslek grubu, sevdiği renk, gelir grubu, sevdiği marka gibi bilgileri kaydederek, bunların dökümanlarını alabilirsiniz.Müşteri kategorilerine göre satış raporları oluşturarak doğru satış stratejileri geliştirebilirsiniz. Raporlardaki alışveriş tutarı kolonlarını küçükten büyüğe veya büyükten küçüğe sıralayarak en çok alışveriş yapan ve en az alışveriş yapan müşterilerinizi belirleyebilirsiniz.

Müşteri kategorilerini, müşterilerin ödeme şekillerini (nakit, kredi kartı, taksit kart vb.) ve satış yapılan ürün kategorilerini belirlSezon açılışı , sezon kapanışı, indirim günleri, promosyon vb. dönemlerde parametrik olarak mektuplar oluşturabilir ve bunları istediğiniz müşteri grubuna ( SMS ve e-mail) ile gönderebilirsiniz. Hiç alışveriş yapmayan müşterilerinizi tespit edip onlara haber mektupları gönderebilirsiniz. Böylece geçmişte alışveriş yapmış olan müşterilerinizi tekrar mağazanızdan alışveriş yapmaları konusunda yönlendirebilirsiniz.Müşterilerinize doğum günlerinde, evlilik yıldönümlerinde kutlama mektupları gönderebilirsiniz. Böylelikle de mağazanızda müşteri memnuniyeti sağlama sürecini hızlandırabilirsiniz.eyerek, belirli gruptaki ürünleri kimlerin tercih ettiğini anlayabilir ve bu alışverişlerin ne şekilde ödendiğini analiz edebilirsiniz. Bu tür çapraz raporlarla belirli müşterilere göre promosyonlar yaparak müşteri bağımlılığını ve kârlılığınızı arttırabilirsiniz.

SMS (TOPLU MESAJ GÖNDERİMİ): 

Müşterilerinizin doğum günlerini kutlayabilirsiniz. Bunun program tarafından otomatik olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Müşterinin  evlilik  yıldönümü, cinsiyeti, toplam alışverişi,  aylık geliri,  mesleği, ikamet ettiği semt  (il,ilçe)  gibi parametrelere göre sınırlamalar yapıp buna göre SMS gönderebilirsiniz.

TAKSİTLİ SATIŞ YÖNETİMİ:

Programın parametrik yapısı sayesinde mağazanızdaki Kredili Satış ile ilgili tüm işlemlerinizi firmanızın yapısına uygun bir şekilde hızlı ve hatasız yapabilirsiniz.Görmek istediğiniz müşteri bilgilerine ek olarak müşteri kartlarında sicil ve kefil bilgilerini  de kaydedebilirsiniz. Müşterilerinizin yakınlarına ek kartlar vererek aynı kart üzerinden alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ek kart verilen kişilerin ad- soyad, ev adresi, iş adresi, telefon, e-mail adresi gibi bilgilerini kaydedebilirsiniz. Müşterilerinize kredi limiti verebilirsiniz. Limitini aşan müşterileri takip edebilir ve alışveriş yapmalarını engelleyebilirsiniz. Kredi limitini aşanlara, gecikmiş ödemesi olanlara alışveriş imkânı verilip verilmeyeceğine parametrelerle karar verebilirsiniz. Böylelikle kasiyerlerin satış yapılmaması gereken müşterilere satış yapmasını engelleyebilirsiniz.

Satış yaparken müşterinin gecikmiş ödemesi kalmasa bile, önceden yapmış olduğu geç ödemeleri ve kaç gün geç ödediğini aynı ekranda görerek, ne derece düzenli ödeme yaptığını tespit edebilirsiniz. Tanımladığınız fiyat tiplerine göre (3 taksitli fiyat, 5 taksitli fiyat, 8 taksitli fiyat vb.) ödeme planları oluşturabilirsiniz. Satış anında bu seçeneklerin otomatik gelmesini sağlayarak mağazanızdaki kasiyerlere daha hızlı ve hatasız satış yapma imkânı verebilirsiniz.

Alışverişlerde birden fazla taksit planı oluşturarak müşterilerinize farklı seçenekler sunabilirsiniz.

Alışveriş yapılan tarih aralığına göre taksitin başlayacağı günü otomatik olarak programın belirlemesini  sağlayabilirsiniz.

Kredili satış anında müşterilerinize vade farkı uygulayıp uygulamayacağınıza ve nasıl bir vade farkı yöntemi  kullanacağanıza  parametrelerle karar verebilirsiniz.

Gecikmiş ödemelerde vade farkı uygulanmadan tahsilat alınmasını kasiyerler bazında önleyerek gecikmiş  ödemelerinizin kontrolünü daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredili satış anında müşterinize vade farkı uygulayıp uygulamayacağınıza ve nasıl bir vade farkı yöntemi  kullanacağanıza parametrelerle karar verebilirsiniz.

Gecikmiş ödemelerde vade farkı uygulanmadan tahsilat alınmasını kasiyerler bazında önleyerek gecikmiş  ödemelerinizin kontrolünü daha sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kredili satış anında müşterinizden aldığınız peşinat tutarının değiştirilip değiştirilmemesine karar  verebilirsiniz. Alınması gereken en küçük peşinat yüzdesini girebilirsiniz.

Programda geliştirilen pratik uygulamalar sayesinde mağazada satış anında adres değiştirebilme,  müşterilere otomatik kredi limiti verebilme , satış anında ilgili müşterinin kartını ve ekstre bilgilerini görebilme gibi işlemleri kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Tahsilatları hızlı bir şekilde alabilir ve tahsilatların vadelerine uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Gecikmiş ödemesi bulunan müşterilerinize gecikme bilgilerini, müşterinizin cep telefonuna mesaj yoluyla gönderebilirsiniz.

Belirlediğiniz tarih itibariyle müşterilerinizin ödenmemiş taksitlerini listeleyebilir ve taksitlerin takibini yapabilirsiniz.

Müşterilerinizin peşinat  ve taksit ödemelerini  tarih bazında detaylı inceleyerek  alacaklarınızda meydana gelebilecek  zaraları  minimum seviyeye indirebilirsiniz.Mağazanızın önümüzdeki dönemlerdeki  alacaklarını ve  bakiyelerini  izleyebilirsiniz.

Bu sayede mağazanızın nakit bütçelerini oluşturabilirsiniz.Tek taksiti kalmış veya ödemesi kapanmış alışverişlerinizi listeleyebilirsiniz.

Bu sayede müşterilerinizle  ilgili  geleceğe dönük kararları bugünden verebilirsiniz.Firmaların ihtiyaçlarına göre geliştirilen Sonradan Teslim Yazılımı ile hem perakende satış programının özelliklerinden, hem de satışını gerçekleştirdiğiniz ürünlerinizin teorik stoğunuzdan fiili sevkiyat tarihinde çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Bu sayede hem teorik stok takibini hem de müşterinize teslim etmeniz gereken ürünlerin takibini daha düzenli bir şekilde yapabilirsiniz.Teslimat raporundan, perakende siparişlerinizin durumunu kontrol edebilirsiniz